KONST / Litografier / Färglitografier 9917550
nr 991 7550
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 3 st, Lars Norrman (1915-1979). 360-upplaga, Golf, signerad, motivet: 39x68
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 2 november 2015
kl 19:32:22
28/10 17:52:06
100 kr
28/10 21:27:27
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman